Dzień Dinozaura w Kolorowym Przedszkolu

26-02-2019

Luty, jak każdy miesiąc w Kolorowym Przedszkolu, jest pełen niespodzianek a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. 26 lutego to Dzień Dinozaura.
W tym dniu obchodzimy święto znanych, prehistorycznych stworzeń, dlatego dziś w naszym przedszkolu dzieci poznały historię dinozaurów.
Dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Aby nasze pociechy mogły poznać ciekawostki na temat tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Dużo radości sprawiła im zabawa w małych paleontologów. Oglądaliśmy magiczne jaja dinozaurów, przedszkolaki dowiedziały się również jak wygląda szkielet dinozaura.
Odszukiwanie go w piasku dostarczyło nam wielu przeżyć i emocji.
Wspaniałą przygodę zakończyło wręczenie dyplomów oraz wspólne zabawy ruchowe, w których towarzyszył naszym przedszkolakom nasz Dino.