Święto Kubusia Puchatka

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek
Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień”

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora „Misia o bardzo małym rozumku” stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia MIĘDZYNARODOWYM DNIEM KUBUSIA PUCHATKA.

Nasze grupy przedszkole postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem.

Przedszkolaki od rana brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych: Tygryskowe pląsy i taniec misia. Z uwagą obejrzały teatrzyk „O baloniku Krzysia” oraz Kubsiową bajeczkę. Przy użyciu plasteliny wykonały pracę plastyczną. Poprzez zabawy liczbowe z Kubusiem Puchatkiem utrwaliliśmy swoje matematyczne umiejętności, a wynikiem warsztatów kulinarnych  były pieczone gruszki i rozpieszczanie podniebienia tym, co misie lubią najbardziej- miodem. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy Puchatek. Przedszkolaki wiedzą, że po łasuchowaniu należy się pogimnastykować, toteż chętnie wzięły udział w „Zabawie Kubusia i przyjaciół”, która polegała na naśladowaniu typowych zachowań bohaterów ‘bajki’ i wspólnym tańcu.
Dzień upłynął nam na radosnej zabawie i nauce z mieszkańcami Stumilowego Lasu.